Velká klášterní restaurace

záhlaví záhlaví

Na čepu tanková Plzeň a pivo z pivovaru Matuška. Největší nekuřácká restaurace v Praze s kapacitou 500 míst.

  • nekuřácká
  • WiFi
Novinky Točíme tankovou Plzeň! Rozhovor se sládkem Adamem Matuškou na Rádiu Impuls.

Premonstrátská kanonie Strahov

Premonstrátorský klášter na Strahově byl založen v r. 1140 olomouckým biskupem Zdíkem za podpory českého knížete a pozdějšího českého krále Vladislava II.

Obrovský komplex stojící na začátku “Královské cesty” nabízí příjemné posezení v historických prostorách Klášterní restaurace.

Strahovský klášter byl po staletí centrem kultury a umění. Od 18.století se ve zdejší obrazárně nachází cenná sbírka obrazů. Velice zajímavá a cenná je také strahovská knihovna. Mezi strahovské klenoty patří i mimořádná sbírka českých prvotisků. Po prohlídce zdejších krás jistě oceníte možnost občerstvit se v naší restauraci, která leží několik kroků od Strahovského kláštera.

Strahovské nádvoří 302, 118 00 Praha 1


Tipy na vycházky v okolí

Ze Strahova na Petřínskou rozhlednu a hvězdárnu

Stačí pár kroků a dostanete se z naší restaurace přímo pod Petřín. Příjemnou romantickou procházkou skrz Velkou strahovskou zahradu s krásnými výhledy na centrum staré Prahy se pak za chvilku dostanete až k Petřínské rozhledně. Mimo krásného výhledu na město z vršku rozhledny můžete bloudit v zrcadlovém bludišti a navštívit hvězdárnu.

Vycházka na Pražský Hrad

Ať již od nás vyrazíte Úvozem vedoucím přímo do slavné Nerudovy ulice nebo kolem Lorety s unikátní zvonkohrou z roku 1694, vždy se po chvilce chůze dostanete na Hradčanské náměstí a přímo na I.nádvoří Pražského hradu. Odtud si pak již můžete vybrat, kudy se při prohlídce Pražského hradu dále vydat (můžete se projít zahradami Hradu, skrze nádvoří k Chrámu Sv. Víta nebo například se podívat na Jelenní příkop, vše je odsud velmi snadno dostupné.

Na Karlův most a do centra na Staroměstské a Václavské náměstí

Z Velké klášterní restaurace na Strahovském nádvoří příjemnou procházkou dolů z kopce přímo na Malou Stranu, přes kostel Sv. Mikuláše, Karlův most až do centra na Staroměstské a Václavské náměstí

Rezervovat stůl

Rezervovat On-line rezervace Restu.cz
Recenze a hodnocení Hele.cz

Doporučujeme

Яндекс.Метрика